zs         zs
 
Projekty a akce / Zájezd do Anglie
 

V červnu 2013 jsme v počtu 41 dětí a 3 učitelů podnikli poznávací zájezd do Anglie – jižní Anglie, Hastings, Brighton, Londýn a Paříž. Podrobné informace o výletu níže. Fotogalerie.


Pondělí 17. 6.

Odjezd do Anglie proběhl bez větších komplikací, autobus dorazil malinko později a všichni jsme nastoupili v pořádku. Všech 41 dětí i my tři učitelé jsme se moc těšili a byli plni optimismu před dalekou cestou. Autobus je prostorný, plně klimatizovaný, velmi pohodlný. Řidiči i slečna průvodkyně jsou sympatičtí a vstřícní. Noční cesta přes Německo proběhla klidně, většina dětí spala, ráno jsme dorazili do Francie.

úterý 18.6.

Ráno nás zastihlo v Calais, kde jsme se nalodili na trajket do Anglie. Nikdo nezvracel, potěšilo nás slunečné počasí, které vydrželo téměř celý den. Zjistili jsme, že všudypřítomní racci nejedí želatinové medvídky. Děti si vyzkoušely angličtinu při výměně peněz a v obchodech. Vystoupili jsme v Doveru, na pláži se někteří zchladili v moři a obdivovali bílé útesy doverské. Naše první cesta na ostrovech vedla do starobylého městečka Canterbury, prošli jsme historické jádro a při návštěvě světoznámé katedrály nás překvapil průvodce slovenštinou. Z Canterbury nás řidiči převezli do Hastings, dílčího cíle naší cesty. Prošli jsme Smugglers Caves (Pašerácké jeskyně), kde nás interaktivní formou seznámili s místní historií. Následovala cesta na zříceninu Hastings castle a připomínka slavné bitvy z roku 1066. A pak konečně tolik očekávaný shopping. Děti nakoupily spousty oblečení, suvenýrů, jídla a pití. A ptaly se už na exchange, jelikož některým došly peníze.Všichni jsou v pořádku, navečer se setkali s hostitelskými rodinami, děti se moc těšily, u koho budou bydlet.

středa 19. 6.

Ráno jsme se s dětmi sešli na pobřeží moře a zhodnotili první noc v hostitelských rodinách.Všichni byli velmi spokojeni, několik malých komplikací jsme okamžitě vyřešili a děti vyprávěly své zážitky z rodin. Někteří přijeli v kabrioletu, většina má domečky s výhledem na moře. Když jsme byli kompletní, vydali jsme se na pobřežní útesy Seven sisters, kde jsme se parádně prošli a pokochali výhledem na pobřeží, smočili nohy v moři a udělali první společné foto. Pláž byla plná kamenů a mušlí. Následoval přejezd do Brightonu, kde jsme zamířili do mořského akvária Sea Life Centre. Obdivovali jsme ryby všech druhů a velikostí, chobotnice, žraloky a obří želvy nejen za sklem, ale i z podmořského tunelu. A pak konečně přišel na řadu shopping, všichni byli celí žhaví do nákupů.Obchody se suvenýry, oblečením a jídlem vzali doslova útokem.Rovněž zábavní molo se strašidelným hradem a spoustou dalších atrakcí bylo našich dětí plné. Všichni si to moc užili a večer už se těšili do rodin na zajímavé večeře a zasloužený spánek.

čtvrtek 20.6.

Dnešní den je třetí, čili kritický!!! Je čas na větší výlet, takže Londýn!!! Cesta z Hastingsu do Londýna nám trvala dvě hodinky, které nám vyplnili úžasní řidiči a zároveň baviči. Už jsme se všichni naučili písně To zvládnem, Bludička, Katata a další pecky, doprovázené pohyby řidiče Romana. Skvělá slečna průvodkyně nám jako vždy povyprávěla spousty zajímavostí o okolí a připravila nás na Londýn. Zastavili jsme u London Eye, obřího kola s kabinami pro 25 osob. Poblíž jsme se stavili na 4D experience, kde kromě klasického 3D nás ještě pokropila voda, zatímco kolem nás létali rackové. V rychlosti jsme okoukli nejvýznamnější pamětihodnosti. Houses of Parliament, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Buckingham Palace a další. Počasí bylo fajn, jedna lehká přeháňka, když se měnila stráž Buckingham Palace, jinak pod mrakem, teplo. Děti se tvářily unaveně, ale magické slovo shopping je nastartovalo a vydaly se utrácet za další suvenýry, dobrůtky a doplňky garderoby. Okolo 16. hodiny jsme pak přejeli lodí po Temži pod hvězdárnu Greenwich, vystoupali nahoru a vyfotili se u nultého poledníku.

Všichni účastníci zájezdu jsou zatím v pořádku, jen po dnešku opravdu hodně unavení a ušlapaní.Někteří usínali už na lodičce a v autobuse usnuli hned po nástupu. Nyní míříme z Londýna směr Hastings, domů k hostitelským rodinám a spánku.

pátek 21.6.

Dnešní den jsme zahájili  příjemnou procházkou v  okolí Bodiam Castle, vodního hradu. Počasí se drobně zhoršilo, fouká a je zima. Některé holky v kraťasech trochu trpěly, ale naštěstí měly s sebou i kaťata. Eliška a Darča v buse spaly na polštářcích darovaných rodinou. U hradu jsme krmili kachny a pokusili se ignorovat ceduli CLOSED, zakazující vstup na most přes vodní příkop. Bohužel strážný hradu nás brzy našel a vyhodil. Nicméně procházka se vyvedla  a následoval přejezd k Leeds Castle, neuvěřitelně krásnému hradu obklopenému také vodou. Prohlídka byla velmi zajímavá a poté muzeum obojků (Zajímavé dotazy typu, jestli jde o obojky pro psy..) Někteří z nás se pak ztratili v přírodním bludišti, ale ostatní je navigovali  a našli jsme se. Závěrečná akce dnešního podmračeného dne proběhla v městečku Battle, kde nás v muzeu Yesterdays World dýchla atmosféra předminulého století. Lékárna, obchod, dům či reklamy 19. st. nás okouzlily. Těsně před odjezdem do rodin jsme ještě nakoupili jídlo na zítra v Hastings a všichni odjeli na závěrečný večer k rodinám, zabalit a užít si poslední anglický večer. Zítra nás čeká rybářské městečko Rye a přejezd trajektem do Francie. Děti jsou v pořádku, až na malé ztráty telefonu (Jirka ho nechal plavat v hostitelské toaletě) a únavu po 5 dnech na nohou. A některým docházejí peníze, ale dárky už jsou nakoupené, tak super.

sobota 22.6.

Nastal den D - den odjezdu z hostitelské rodiny z Anglie. Ráno kolem osmé jsem se tradičně sešli na pobřeží moře u autobusu. Někteří se s hostitelskými rodinami sžili tak, že se jim odjíždělo hodně smutně. Eliška a Darča dostaly od rodiny plyšové polštářky. Všichni se chlubili poslední večeří a padala slova jako pizza, hranolky, maso, zmrzlina. Počasí se trochu pokazilo, je větrno  a hlavně drobně, ale neustále prší. Dopolední cesta do pirátského městečka Rye utekla rychle, za neustálého deště jsme se vydali do infocentra a podívali se na interaktivní program o historii města spojený s osvěcováním modelu města  a prodejem suvenýrů. Déšť pomalu ustal, tak jsme si prošli část městečka, viděli dům Johnyho Deppa, slyšeli zajímavosti o dalších osobnostech spojených s Rye. Poté jsme se rozloučili se starou dobrou Anglií, přejeli do Doveru a trajektem zpět do Calais.Trochu jsme se obávali počasí , aby se loď nehoupala, ale šlo to přežít. Ve Francii jsme si přeřídili hodinky a dojeli na místo dnešního spánku do hostelu F1. Pokoje nejsou velké, bydlíme po třech, ale jsou pěkné, s televizí, wifi a umyvadlem. Některé děti se hned seznámily s malými Francouzi, bydlícími o patro níže, a čile vyměňovali adresy a kontakty. Na závěr dne jsme spočítali ztráty, nechali jsme v Anglii několik polštářů a drobností, Simča zatím nenašla peněženku, ale pasy všichni mají. Faba našel všechny údajně ztracené předměty, takže vše ok. Děti zalezly do pokojů už kolem desáté, protože ráno nás čeká brzké vstávání, snídaně je domluvena na šestou hodinu. A hlavně Paříž!!!

neděle 23.6.

Předposlední den našeho výletu začal velice brzy. O půl páté buzení, v šest snídaně na hotelu F1, okolo 6.40 odjezd směr Paříž. Noc proběhla celkem v klidu, sice zkoušely rušit francouzské děti o patro níž, ale nešlo o nic dramatického: Pan učitel si četl na chodbě až do jedné, kdy už všichni spali, takže noc byla poměrně klidná.

Kolem desáté jsme z dálky uviděli Eiffelovku a poznali tak Paříž. Autobus zastavil přímo před touto pařížskou dominantou, která nám zblízka nepřipadala tak veliká, a šli jsme do fronty na vstup. O dvě hodiny později jsme se konečně dívali na hlavní město Francie z výšky druhého patra, kam nás zavezl výtah. Výhled byl naprosto úchvatný, fotili jsme o sto šest a ještě víc a proto nás mrzelo, že z časových důvodů  jsme nestihli třetí nejvyšší patro, na které bychom čekali ve frontě další dvě hodiny, do čehož se nám už nechtělo. Místo toho jsme se ve stáncích podívali na francouzské hot dogy a podobné dobrůtky. A pak prohlídka města. Invalidovna, Pařížský dóm s tělem Napoleona Bonaparta. Obelisk, katedrála Notre Dame, Louvre. Paráda! Před Louvrem nás lehce zdržela demonstrace francouzských zemědělců.Ale čas děti vyplnily smlouváním s pouličními černými prodavači suvenýrů. (Eiffelovky všech rozměrů a barev), které časem přerostlo do neuvěřitelně vtipných situací, kdy děti brečely smíchy. U gotické katedrály Notre Dame nás překvapila průtrž mračen, která se ještě opakovala v Latinské čtvrti těsně před odchodem k autobusu.Mokří a naprosto unavené jsme přišli k busu, Nastoupili, zabalili do dek a vyjeli směr DOMOV. Slečna průvodkyně nás příjemně překvapila večeří v podobě české paštiky a chlebíku.Všechny děti jsou ok. Předběžný příjezd odhadují řidiči na 10-11 hodin do Hradce ke škole.

pondělí 24.6.
Cesta proběhla hladce a do Hradce jsme dojeli kolem 9:30 dopoledne a zaslouženě unaveni odešli odpočívat domů.
Zájezd do Anglie Mgr.Uhlířová 16.10.2017

Nabídka zájezdu do Anglie – Wales – Cardiff, v termínu 16. – 23. června 2018
Veškeré podrobnosti níže.
Program zájezdu a úvodní informace pro rodiče

Lísteček k přihlášení a záloha


Přihlášení a rozsah pojištění


 
 

Stranky
|  1 |
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com