zs         zs
 
Projekty a akce / Česko-polský projekt "Sportování bez hranic"
 


Setkání 29.5.2018 Mgr. Jeriová 31.5.2018

20180529_100525Dne 29. 5. 2018 se konalo další setkání v rámci udržitelnosti česko-polského projektu Sportování bez hranic. Hradecké školy tentokrát vyrazily do našeho partnerského města v Polsku, do Walbrzychu. V duchu navazování nových přátelství byli žáci po příjezdu rozděleni do 11 družstev. Čeští i polští žáci tedy museli společně spolupracovat a překonávat jazykovou bariéru. Za naši školu to byli žáci z 8.A: Andrea Chvojková, Tereza Králíčková, Eva Suchanová, Pavel Hrin, Ondřej Vlček a Ondřej Bartoníček. Každé družstvo muselo absolvovat několik různých disciplín včetně orientačního běhu, hodu na koš, sprintů, hodu cvičným diskem či oštěpem. Na závěr klání byly vyhlášeny výsledky a každý z účastníků si odnesl nějaký ten dárek. Po vyhlášení jsme se přesunuli do restaurace na vydatný oběd, rozloučili se a vyrazili zpět domů.

V rámci projektu nás bude čekat ještě jedno setkání. To by se mělo uskutečnit nejspíše na jaře 2019 na hradecké půdě.

Foto z akce 
 
Setkání 6.10.2017 Mgr. Jeriová 11.10.2017

001V  pátek 6. 10. 2017 se na půdě naší školy sešly školy zapojené do česko-polského projektu Sportování bez hranic. 84 žáků z 12 různých škol se utkalo v turnaji v Kin-ballu. Zároveň si mohli vyzkoušet svoje florbalové dovednosti ve vedení míčku přes překážkovou dráhu a při střelbě na bránu. Jako první nás přivítala úvodním slovem zástupkyně z Magistrátu města Hradec Králové, paní Ing. Alena Synková. Ještě než jsme se pustili do sportovního zápolení, vyslechli a shlédli jsme hudební a taneční vystoupení škol zapojených do projektu Kultura spojuje národy. 12 zápasů ve dvou skupinách, každý tým odehrál 3 zápasy po 2 x 4 minutách, na závěr zápas o absolutního vítěze. To byla ve zkratce náplň turnaje. Medaile a diplomy pro první tři týmy v každé skupině, speciální medaile pro absolutního vítěze. Avšak nikdo neodjel ze setkání s prázdnou. Všichni účastníci dostali pamětní list a pytlík s upomínkovými předměty. I přes zápolení na hřišti se celý den nesl v přátelském duchu, ve kterém se bude jistě nést i další setkání. To nás bude čekat opět za rok, tentokrát na půdě našich polských sousedů v našem partnerském městě Walbrzych. 
 
Čeká nás další setkání Mgr. Jeriová 25.9.2017

Dne 6. 10. 2017 se uskuteční další jednodenní setkání českých a polských dětí v rámci udržitelnosti projektu Sportování bez hranic. Každou školu zapojenou do projektu budou reprezentovat čtyři chlapci a tři dívky. Setkání se bude konat u nás ve škole a týmy se utkají v turnaji v Kinballu.


 
 
Setkání 23.9.2016 Mgr. Jeriová 29.9.2016

Dne 23.9.2016 se v rámci udržitelnosti projektu “Sportování bez hranic” uskutečnil výjezd do polského partnerského města Walbrzych. Každou školu zapojenou do projektu prezentovalo 8 žáků (4 dívky a 4 chlapci). Za nás vyrazili do boje: Klára Dundová, Veronika Chlíbková, Erka Dashdavaa, Jan Čihák z 9.A a Tereza Krejčí, Natálie Fišerová, Ondřej Pulkrábek, Jaroslav Souček z 9.B. Žáci rozděleni do 9 družstev se utkali v různých atleticko-dovednostních disciplínách, přetahování lanem a vybíjené. Všichni zúčastnění byli odměněni medailemi, tři nejlepší družstva dostali ještě hodnotné dárky. Fotografie z akce.

Další akce by měla proběhnout během května, kdy opět zavítáme do polského Walbrzychu, tentokrát však pouze do naší partnerské školy. Žáci by se měli utkat v plaveckých disciplínách. A opět za rok nás bude čekat společné setkání všech škol, tentokrát u nás v Hradci Králové. 

logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 19.10. 2015

Pár fotografií ze setkání ZDE.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 19.10. 2015

První setkání navazující na projekt Sportování bez hranic máme úspěšně za sebou. Na naší škole se sešly všechny české i polské školy do projektu zapojené (CZ – Štefcova, Nový Hradec Králové, J. Gočára, POL – PG 1, PG 9 a PG 11). Úvodem si vzali slovo ředitelé všech tří českých škol a popřáli všem sportovcům hodně štěstí, následně se všichni žáci společně rozcvičili a již nebránilo nic v tom, započítat florbalový turnaj. Zároveň s ním pro družstva, která právě nebyla na hrací ploše, probíhala soutěž na tanečních podložkách. Po turnaji se všichni společně přesunuli na oběd do školní jídelny a po krátkém odpočinku se pokračovalo v turnaji. Tentokrát v Kinballu, který se díky příznivému počasí mohl konat venku na školním hřišti. Na závěr nechybělo vyhlášení nejlepších 3 družstev v obou turnajích. Vyhlášeni byli také 3 nejlepší chlapci a 3 nejlepší dívky v soutěži na tanečních podložkách. Všichni vyhlášení byli odměněni malými dárky. Pak již zbývalo nic jiného, než se rozloučit a rozejít se do svých domovů.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 13.10.

skm_c224e15101307070_0001

upraveny_600x75_logo-barevne-cele 
 
Česko-polský projekt pokračuje Mgr. Jeriová 9.9.2015

I v letošním roce pokračujeme v česko-polském projektu  “Sportování bez hranic”. 7.10. 2015 se na půdě naší školy sejdou zástupci žáků a učitelů všech českých i polských škol zapojených do projektu. Žáci opět změří své síly ve florbale a kin-balle.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Fotografie Mgr. Jeriová

Pár fotografií z polského výjezdu k nahlédnutí ZDE.

logo-barevne-cele 
 
Hodnocení Mgr. Jeriová

Jelikož jsme již český výjezd měli za sebou, byli jsme zvědavý, jak akci pojmou naši polští kolegové. Doufali jsme, že v podobném duchu, v jakém jsme akci pojali my. Zde nás hostitelé nezklamali. Soutěžení pojali obdobně jako my, tedy tak, že všechny děti si mohly užít všechny soutěže, ukázat, co umí. Jako dobrou věc jsme uvítali i nové ustanovení členů týmu. Přeci jen jde o projekt, kde se mají seznámit děti mezi sebou a navázat nová přátelství. Velmi oceňujeme závody v atletice v atletické hale, ve které většina našich žáků byla poprvé. Mohli si tedy vyzkoušet nové disciplíny v novém prostředí. Poslední den během loučení jsme opět mohli vidět i slzy. Děti se spřátelily, vyměnily si na sebe kontakty a pokračují v budování přátelských vztahů. Jelikož to měl být cíl tohoto projektu myslím, že v našem případě se vydařil na jedničku.

logo-barevne-cele 
 

Stranky
|  1 |  2 |  3 |
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com