zs         zs
 
Projekty a akce / Česko-polský projekt "Sportování bez hranic"
 


Sportování bez hranic Mgr. Jeriová 10.6.2019

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 se na půdě naší školy uskutečnilo poslední setkání v rámci česko-polského projektu Sportování bez hranic. Během šesti let, kdy projekt probíhal, jsme několikrát přivítali polské žáky u nás v Hradci Králové a na oplátku jsme si my byli několikrát prohlédnout polské město Walbrzych. V rámci projektu jsme zápolili ve florbalu, kin-ballu, atletice a dalších dovednostních hrách. Žáci z obou měst byli nuceni překonávat nejen své sportovní dovednosti, ale i jazykovou bariéru. A tak jsme během setkání mohli slyšet jak češtinu s polštinou, tak i angličtinu a vidět velmi výraznou gestikulaci pomocí celého těla. Doufáme, že se všem zúčastněným žákům projekt líbil, a že jich za ty roky bylo, a třeba navázali i nějaká dlouhodobější přátelství. Budeme se těšit na další setkání v rámci nějakého dalšího projektu.

Foto z posledního setkání.  
 
Setkání 29.5.2018 Mgr. Jeriová 31.5.2018

20180529_100525Dne 29. 5. 2018 se konalo další setkání v rámci udržitelnosti česko-polského projektu Sportování bez hranic. Hradecké školy tentokrát vyrazily do našeho partnerského města v Polsku, do Walbrzychu. V duchu navazování nových přátelství byli žáci po příjezdu rozděleni do 11 družstev. Čeští i polští žáci tedy museli společně spolupracovat a překonávat jazykovou bariéru. Za naši školu to byli žáci z 8.A: Andrea Chvojková, Tereza Králíčková, Eva Suchanová, Pavel Hrin, Ondřej Vlček a Ondřej Bartoníček. Každé družstvo muselo absolvovat několik různých disciplín včetně orientačního běhu, hodu na koš, sprintů, hodu cvičným diskem či oštěpem. Na závěr klání byly vyhlášeny výsledky a každý z účastníků si odnesl nějaký ten dárek. Po vyhlášení jsme se přesunuli do restaurace na vydatný oběd, rozloučili se a vyrazili zpět domů.

V rámci projektu nás bude čekat ještě jedno setkání. To by se mělo uskutečnit nejspíše na jaře 2019 na hradecké půdě.

Foto z akce 
 
Setkání 6.10.2017 Mgr. Jeriová 11.10.2017

001V  pátek 6. 10. 2017 se na půdě naší školy sešly školy zapojené do česko-polského projektu Sportování bez hranic. 84 žáků z 12 různých škol se utkalo v turnaji v Kin-ballu. Zároveň si mohli vyzkoušet svoje florbalové dovednosti ve vedení míčku přes překážkovou dráhu a při střelbě na bránu. Jako první nás přivítala úvodním slovem zástupkyně z Magistrátu města Hradec Králové, paní Ing. Alena Synková. Ještě než jsme se pustili do sportovního zápolení, vyslechli a shlédli jsme hudební a taneční vystoupení škol zapojených do projektu Kultura spojuje národy. 12 zápasů ve dvou skupinách, každý tým odehrál 3 zápasy po 2 x 4 minutách, na závěr zápas o absolutního vítěze. To byla ve zkratce náplň turnaje. Medaile a diplomy pro první tři týmy v každé skupině, speciální medaile pro absolutního vítěze. Avšak nikdo neodjel ze setkání s prázdnou. Všichni účastníci dostali pamětní list a pytlík s upomínkovými předměty. I přes zápolení na hřišti se celý den nesl v přátelském duchu, ve kterém se bude jistě nést i další setkání. To nás bude čekat opět za rok, tentokrát na půdě našich polských sousedů v našem partnerském městě Walbrzych. 
 
Čeká nás další setkání Mgr. Jeriová 25.9.2017

Dne 6. 10. 2017 se uskuteční další jednodenní setkání českých a polských dětí v rámci udržitelnosti projektu Sportování bez hranic. Každou školu zapojenou do projektu budou reprezentovat čtyři chlapci a tři dívky. Setkání se bude konat u nás ve škole a týmy se utkají v turnaji v Kinballu.


 
 
Setkání 23.9.2016 Mgr. Jeriová 29.9.2016

Dne 23.9.2016 se v rámci udržitelnosti projektu “Sportování bez hranic” uskutečnil výjezd do polského partnerského města Walbrzych. Každou školu zapojenou do projektu prezentovalo 8 žáků (4 dívky a 4 chlapci). Za nás vyrazili do boje: Klára Dundová, Veronika Chlíbková, Erka Dashdavaa, Jan Čihák z 9.A a Tereza Krejčí, Natálie Fišerová, Ondřej Pulkrábek, Jaroslav Souček z 9.B. Žáci rozděleni do 9 družstev se utkali v různých atleticko-dovednostních disciplínách, přetahování lanem a vybíjené. Všichni zúčastnění byli odměněni medailemi, tři nejlepší družstva dostali ještě hodnotné dárky. Fotografie z akce.

Další akce by měla proběhnout během května, kdy opět zavítáme do polského Walbrzychu, tentokrát však pouze do naší partnerské školy. Žáci by se měli utkat v plaveckých disciplínách. A opět za rok nás bude čekat společné setkání všech škol, tentokrát u nás v Hradci Králové. 

logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 19.10. 2015

Pár fotografií ze setkání ZDE.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 19.10. 2015

První setkání navazující na projekt Sportování bez hranic máme úspěšně za sebou. Na naší škole se sešly všechny české i polské školy do projektu zapojené (CZ – Štefcova, Nový Hradec Králové, J. Gočára, POL – PG 1, PG 9 a PG 11). Úvodem si vzali slovo ředitelé všech tří českých škol a popřáli všem sportovcům hodně štěstí, následně se všichni žáci společně rozcvičili a již nebránilo nic v tom, započítat florbalový turnaj. Zároveň s ním pro družstva, která právě nebyla na hrací ploše, probíhala soutěž na tanečních podložkách. Po turnaji se všichni společně přesunuli na oběd do školní jídelny a po krátkém odpočinku se pokračovalo v turnaji. Tentokrát v Kinballu, který se díky příznivému počasí mohl konat venku na školním hřišti. Na závěr nechybělo vyhlášení nejlepších 3 družstev v obou turnajích. Vyhlášeni byli také 3 nejlepší chlapci a 3 nejlepší dívky v soutěži na tanečních podložkách. Všichni vyhlášení byli odměněni malými dárky. Pak již zbývalo nic jiného, než se rozloučit a rozejít se do svých domovů.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Setkání 7.10. 2015 Mgr. Jeriová 13.10.

skm_c224e15101307070_0001

upraveny_600x75_logo-barevne-cele 
 
Česko-polský projekt pokračuje Mgr. Jeriová 9.9.2015

I v letošním roce pokračujeme v česko-polském projektu  “Sportování bez hranic”. 7.10. 2015 se na půdě naší školy sejdou zástupci žáků a učitelů všech českých i polských škol zapojených do projektu. Žáci opět změří své síly ve florbale a kin-balle.

upraveny_500x62_logo-barevne-cele 
 
Fotografie Mgr. Jeriová

Pár fotografií z polského výjezdu k nahlédnutí ZDE.

logo-barevne-cele 
 

Stranky
|  1 |  2 |  3 |
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com