zs         zs
 
Výlety a ŠvP / Běžkařský kurz - 6.A, 8.A duben 2017
 
První den běžkařského kurzu se nesl ve znamení přesunu z domovské základny v Hradci Králové do oblíbeného střediska v Peci pod Sněžkou na ještě oblíbenější chatu Jindřichův dům. V závěru cesty se vezla již jen naše zavazadla. Účastníci kurzu nasadili běžky u dolní stanice lanovky a vyjeli na hřebeny Krkonoš, kde okusili první běžkařské kroky. Při sjezdu na chatu si někteří z nás vyzkoušeli pohodlí sněhové peřiny. Bohužel odpolední počasí nás donutilo přejít na plán B a zahrát si hru v útrobách chaty. Večer vyvrcholil mohutným povzbuzováním hradeckých hokejistů.
Fotky

Druhý den běžkařského výcviku již dělal čest svému jménu. Po spadnutí poslední dešťové kapičky jsme vyrazili již v plné výstroji a výzbroji na okruh kolem Černé hory. Sníh sice nedosahoval kvality špičkově upravených tratí, ale přesto šlo procvičit všechny běžecké techniky. Odpolední výjezd směřoval na rozhlednu na Hnědém vrchu. Zpáteční cestu jsme si okořenili sjezdem červené sjezdovky. To, že na čerstvém vzduchu dobře tráví, nám potvrdily doslova vyluxované talíře i po druhé večeři.

Do středečního rána jsme se probudili s azurovým nebem nad hlavou. Vzhledem k plánovanému odpolednímu výjezdu jsme si dopoledne zpestřili pouze krátkou časovkou, kterou v chlapecké kategorii vyhrál Pavel Drahorád a v dívčí Lucka Merhautová. Jelikož chlapecká i dívčí kategorie byla sloučená z osmé a šesté třídy, jsou tato vítězství o to cennější. Odpolední program začal ihned po obědě výjezdem až na chatu Na Rozcestí. Všichni žáci tento výjezd zvládli bez větších následků i přesto, že mokrý a někdy žádný sníh nám komplikoval cestu. Večer jsme měli možnost strávit diskuzí s bývalým profesionálním cyklistou Janem Hruškou, který přivezl naším žákům i drobné dárečky.

Na čtvrteční den nám meteorologové hlásili citelné ochlazení, které jsme také během dopoledne pocítili na vlastní kůži. Dle plánu jsme měli vyrazit na celodenní výlet do Jánských Lázní. Bohužel lanovka na Černou horu, kterou jsme se chtěli vrátit zpět, prodělávala běžnou posezónní údržbu. Program jsme tedy změnili na okruh kolem Černé hory. Odpoledne jsme sešli do Pece na drobné nákupy. 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com