zs         zs
 
Výlety a ŠvP / Zimní ŠvP druháčků - únor a březen 2017
 
Pondělí 27.2. 2017 – České Petrovice 2.B+2.C
Zimní školu v přírodě druháčků jsme zahájili za krásného slunečného jarního počasí. U školy jsme se rozloučili s rodiči a všichni mohutně mávající odjíždíme na hory. Cesta proběhla hladce s malou občerstvovací zastávkou v Žamberku, ale sníh pořád nikde. Teprve v Českých Petrovicích na sjezdovce byl! A zrovna krásný manšestr, takže rychle vybalujeme věci a jdeme na procházku. Kvalitu sněhu je potřeba vyzkoušet, a proto se koulujeme, jezdíme po zadku z hromady, no vypadá to dobře. Po obědě hurá na svah a je to skvělé, jsme tu zatím sami. Sluníčko krásně hřeje, je až dost teplo, asi +10 C. Rozdělili jsme se do barevných družstev a pilně trénujeme.
Po hodině máme žízeň a odpočíváme v místním bufíku. Evička se nám zdála nějaká hodně růžová a tady se teprve ukázalo, jak jsou děti nevyzpytatelné. Pečlivě jsme se učili, co mám mít na lyže na sobě a ona to opravdu nepodcenila. Vzala si nejen elasťáky a šusťáky, triko a teplou mikinu, ale navrch si ještě dala kombinézu! To už jí před tím paní učitelka sundala kulicha s bambulí, kterého měla nacpaného pod helmou. Takže si trochu odložila a jezdilo se dál. Děti jsou šikovné, pěkně cvičí a zlepšují se. Už máme hlad a domácí perník k svačině se na tácu ani neohřál. Jenda při vybalování vytáhl neprozřetelně deodorant a Matoušovi přišlo zajímavé trošku pokoj provonět. Množství nebylo malé, tak nám voněla celá chalupa. Trochu se učíme, počítáme o ceny a už je tu večeře. Ještě jsme si vyrobili a nakreslili desky na diplomy a chystáme se do postýlek. Na přání děti uspáváme říkankou „Lesíček“ - tak dobrou noc a zítra hurá na kopec!

Úterý 28.2.2017
Ráno je opět krásně slunečno, pista umrzlá a manšestr jako vyfrézovaný, takže jdeme na to. U družstev se paní učitelky vystřídaly, abychom se navzájem všichni užili. Ve školičce udělaly velký pokrok Barča S. – šla na velký vlek, a Evička. Trénujeme oblouky, jezdíme i ve dvojicích a moc si to užíváme. Pauza na pití přišla vhod a pak zkoušíme už i slalom a skokánek, oranžoví zkoušeli i opičí dráhu.

Dosti unaveni odcházíme na oběd, kde nás čekají jahodové blbouny nebo filé. Dnes bodoval Timur, když si na knedlík vzal pouze vidličku a jal se jej ohryzávat. Zasáhla paní zdravotnice, doporučila použití nože, ale Timur s nožem v ruce šmidlal knedlík vidličkou – kupodivu dosti neúspěšně. Po poledním odpočinku měníme strategii a vyrážíme na první závody ve sjezdu na ježdících. Po dramatických jízdách plných akrobatických výkonů vyhrávají v kategorii dívek Báry H., Z. a K. a u chlapců Martin M., Vojta H. a Lukáš R. Za umělecký dojem byli oceněni Jenda K., Ivanka a Eva. Všichni řádně vyřádění a mokří odcházíme na svačinku a pak je tu ještě trocha učení. Turnaj v ping-pongu nabírá na obrátkách a po vyhlášení vítězů a předání medailí si hrajeme živé pexeso. Je potřeba doplnit kalorie a ulevit peněženkám, což se nám daří v místním baru a tak spokojeni odcházíme do sprch a do postýlek. Dobrou noc všem !

Ráno fučí, jdeme se nasnídat, učíme se důkladně a na kopec vyrážíme až na 9:30. Sníh je hodně měkký, ale jsme v tréninku a čekají nás závody ve slalomu. Monika měří a je zmrzlá jako roh, ale všichni odjeli 2 kola a výsledky jsou mnohdy překvapivé. Někteří totiž brzdili před cílem, což mělo velký vliv na výsledky. Vítězů je spousta – viz foto, ale medailí je jen 6, takže dívky – Kája, Bára Z. a Bára H., chlapci Jenda K., Lukáš Z. a Vojta H.
Po výborném obídku si musíme odpočinout, protože odpoledne jdeme zase na svah. Trénujeme, hoblujeme sjezdovku a užíváme si +2 stupňů a mírného větříku. Skokánky, hupíky, dvojice a skupinky se prohánějí po obou sjezdovkách a opravdu nám to jde. Evička vyjela poprvé na velkém vleku a sjíždí s paní zdravotnicí a potom s instruktorkou Péťou celý kopec! Úplně zmožení se jdeme občerstvit a už rozjíždíme přípravy na večerní soutěž o Petrovický talent.
Po večeři to vypuklo. Vyhlásili jsme závody v lyžování, proběhla první vystoupení talentu a dramatické finále v pink – pongu. Bufet nezůstal bez nájezdu a dokonce už víme, kdo vyhrál turnaj v ping-pongu – Bára H. a David Š.! Vyčerpaní a plní zážitků usínáme a přejeme všem dobrou noc!

Fotky
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com