zs         zs
 
Výlety a ŠvP / IQLANDIA - únor 2020
 

Jak své zážitky vidí samy děti?

Jonáš Bartok:

Dne 20. února jsme se školou vyjeli na výlet do iQLANDIE V Liberci. Nejvíc se mi líbil první společný program. Tento program jsme měli zařízený s fyzikem a chemikem. Pán byl moc hodný a vtipný. Ukazoval nám různé chemické pokusy, které jsme si mohli také zkusit. Já jsem byl vybrán na vyrábění rakety.

„Nejdřív mi, Jonáši, nalej sklenku lihu, tu protřepej a vylej ji ven.“ Pak ji vezmu, to už udělám sám, napustím láhev vzduchem. „Tak, Jonáši, zapal to.“ Vzal jsem zapálenou špejli a podpálil jsem raketu. Nastala tak silná chemická reakce, že raketa vyletěla ohromnou rychlostí, a já jsem asi na pět sekund ohluchl.

Jinak, v iQLANDII se mi to velmi, velmi, velmi líbilo. Byla hromada jiných věcí, ale to bych mohl popisovat do nekonečna. Ale nejvíc se mi líbil právě tento zážitek.

Hana Flašarová:

Ve čtvrtek 20. února jsme s naší třídou a s 5.D vyrazili na výlet do iQLANDIE. Byl to neuvěřitelný zážitek a ráda bych vám o něm řekla.

Vyrazili jsme okolo sedmé hodiny ráno. V autobuse byla celkem nuda, ale pustili nám film Hotel Transylvania. Když jsme dorazili na místo, odložili jsme si batohy a mohli jsme pobíhat po mínus prvním patře (sekce dinosauři a archeologie), po prvním a druhém patře (rostliny, živly a čas).

Ve druhém patře jsme se sešli a šli na přednášky z fyziky a chemie. Paní učitelky poté dovolily ještě třetí patro (sekce člověk, smysly a sexmise). Zároveň jsme museli plnit různé otázky. Odpovědi byly v areálu iQLANDIE.

Byli jsme na obědě a už jsme měli otevřené i čtvrté patro (kosmos a věda v domácnosti). Tam byla spousta odpovědí na otázky. Poté už jsme jeli domů.

Pro mě byl největší zážitek věc, ve které se trénují astronauté. Točí se to s vámi i vzhůru nohama a trvá to dvě minuty. Moc jsem si to užila a doufám, že zase někdy pojedu.
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com